news
Naujienos

 

Balkonų modernizacija – tarp svajonės ir realybės
2015-05-27 Šaltinis: 15min.lt

Gyventojai, svarstantys galimybę dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, ne retai itin susidomi galimybe iš esmės pertvarkyti balkoną. Ne paslaptis, kad mintys apie naują, šviesią ir didelę erdvę, kuri galėtų tapti nauju buto gyvenimo centru, atrodo patrauklios daugeliui. Tačiau kaip protingai nubrėžti ribą tarp svajonių ir galimybių?


Balkonų modernizacija – tarp svajonės ir realybės
Nuotr. elpozodeagua.com

Balkonų mados ir jų kaina

Tarp valstybės kompensuojamų energetinio efektyvumo priemonių – ne tik balkonų ar lodžijų įstiklinimas, bet ir esamos balkonų ar lodžijų konstrukcijos sustiprinimas ar naujos įstiklinimo konstrukcijos įrengimas pagal bendrą projektą.

Atrodytų, visos sąlygos įgyvendinti gražiausias svajones – labai palankios. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, rengiant „revoliuciją“ balkonuose, sutiko papasakoti renovacijos projektų vadovė Rasa Burneikaitė, dirbanti vienoje didžiausių įmonių, prižiūrinčių daugiabučių atnaujinimą Vilniuje.

Intriguojanti galimybė nusipjauti senus, avarinės būklės balkonus, ir pakeisti juos šviežutėlėmis, naujai išlietomis konstrukcijomis iš betono, Lietuvoje jau nėra naujovė. Dauguma daugiabučių, kurie ryžosi tokioms radikalioms permainoms, dalyvauja Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, ir balkonų sutvarkymui gauna valstybės paramą.

Ar pagal modernizacijos tempus šalyje pirmaujančios sostinės gyventojai nėra tokios mados pradininkai ir kokie didžiausi naujų balkonų privalumai – toks pirmasis klausimas pašnekovei. „Negalėčiau pasakyti, kad Vilniuje dauguma namų ryžtasi nusipjauti senus balkonus. Tokių namų tikrai nėra daug. Tam, be abejo, įtakos turi kaina. Svarstantys galimybę taip atnaujinti savo balkonus, turėtų žinoti, jog šios permainos sudarys kone pusę modernizacijos kainos“, – pastebi Rasa Burneikaitė.

Balkonų didinimas – kartais būtinas, bet niekada pigus


Kitas patrauklus variantas – balkono ploto padidinimas, leidžiantis ne tik įstiklinti, bet ir „atsiauginti“ net du kartus didesnį balkoną. R.Burneikaitė pastebi, jog taip atnaujinti savo balkonus vilniečiai ryžtasi kiek dažniau.

„Aišku, padidinti balkonai atrodo labai gražiai, bet įvardyčiau tokius pokyčius taip pat kaip tam tikrą prabangą. Viena vertus, aišku, jog apšiltinus namą, balkonų plotas sumažėja ir gyventojai pradeda svarstyti:

„Balkonas ir taip nedidelis, o jį dar labiau sumažins. Tai ką gi aš ten veiksiu? Kam tokia maža erdvė išvis reikalinga?“ Ir t. t. Dalis minčių apie balkono didinimą atsiranda būtent dėl ploto sumažėjimo. Bet kartais žmonės tiesiog pasiduoda madai, jie domisi tokia galimybe, nes girdėjo, kad taip galima padaryti, ir toks variantas atrodo labai gražiai. Tačiau nereikia pamiršti, jog tai – toli gražu ne pigiausias balkono atnaujinimo pasirinkimas.“

Kai kurie net nestiklina

Pašnekovės teigimu, dauguma daugiabučių, kurių modernizacijai tenka vadovauti, vis dar renkasi kuklesnius balkono atnaujinimo variantus – pavyzdžiui, paprasčiausią įstiklinimą. O kai kada atsisako net šios priemonės.

„Dažniausiai gyventojai nusprendžia nieko nekeisti, jei ir pats namas, ir balkonai – „sveiki“ – nei griūnantys, nei avarinės būklės, o dauguma balkonų name – neįstiklinti. Jeigu žmonės visą gyvenimą priprato gyventi su atvirais balkonais, jie dažniausiai pasirenka nieko nekeisti ir yra labai tuo patenkinti. Tiesa, šį sprendimą, kaip ir kitus, atsispindinčius investicijų plane, reikia priimti bendrai, o ne po vieną“, – atkreipia dėmesį projektų vadovė.

 


Šaltinis: http://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/bustas/balkonu-modernizacija-tarp-svajones-ir-realybes-665-505517

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2014 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lukiškių g. 5-406, Vilnius, tel.: (8~5) 2031 670, info@supernamai.lt

Prisijunkite prie mūsų