news
Naujienos

 

Už nekokybišką renovaciją statytojai liks be atestato
2014-03-26 Šaltinis: Alfa.lt

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialistams atlikus daugiabučio gyvenamojo namo Jonavos r. atnaujinimo (modernizavimo) patikrinimą paaiškėjo, kad ne visi darbai atliekami sąžiningai ir kokybiškai. Už tai atsakingam darbų vadovui, techniniam prižiūrėtojui ir rangovui skirtos baudos ir privalomieji nurodymai ištaisyti klaidas ir netikslumus. Statybos produkcijos sertifikavimo centras spręs dėl jų kvalifikacijos atestato galiojimo sustabdymo.


Už nekokybišką renovaciją statytojai liks be atestato
Nuotr. etaplius.lt

Inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus specialistams atlikus daugiabučio gyvenamojo namo Rukloje, Jonavos r., atnaujinimo (modernizavimo) patikrinimą paaiškėjo, kad ne visi darbai atlikti kokybiškai.

Nustatyta, kad netinkamai tikrinta atliktų statybos darbų kokybė, statytojas (užsakovas) neinformuotas apie atliktus statybos darbus, kurie neatitinka statinio normatyvinės kokybės reikalavimų. Taip pat trūko įrašų statybos darbų žurnale būtinų tam, kad rangovas pašalintų statinio projekto, normatyvinių statybos techninių dokumentų ir normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų pažeidimus.

„Dar kartą pakartosiu, kad renovacijos kokybei užtikrinti bus dedamos visos pajėgos. Kiekvienas renovuojamas daugiabutis nepranešant bus nuolatos tikrinamas. Taip pat svarbu, kad ir gyventojai būtų akyli: jeigu kyla įtarimas – skambinkite, rašykite, tikrai nebus pažiūrėta pro pirštus“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Aplinkos ministerija jau anksčiau nurodė Būsto energijos taupymo agentūrai, Teritorijų planavimo ir statybų inspekcijai, UAB „Projektų ekspertizė“ bei Statybos produkcijos sertifikavimo centrui sustiprinti daugiabučių renovacijos darbų (ir visų su tuo susijusių veiklų) kontrolę. Nuolat renovuojamus daugiabučius taip pat tikrins ir Valstybinė darbo inspekcija.

Patikrinimas taip pat parodė, kad atnaujinimo (modernizavimo) darbai buvo vykdomi pažeidžiant projekte numatytus sprendinius. Dalyje sumontuotų palangių neužtikrintas privalomas 5 proc. nuolydis. Dalis fasadinių plokščių išsibangavusios (galimai dėl laisvumo nebuvimo plokštėse ties kniedžių tvirtinimu). Angokraščiai apie langus suformuoti nesilaikant brėžinio sprendinių, neišlaikyta statmena plokštuma langui. Patikrinimo metu patikrintas nuogrindos nuolydis buvo į namo pusę, o ne nuo jo. Vietoje suprojektuotų 10 rūsio langų įrengti 5 langai, šis projekto pakeitimas neįregistruotas statybos darbų žurnale. Techninėse projekto specifikacijose nurodyta, kad priebučio plokštė išardoma ir vietoje jos įrengiama betoninių trinkelių danga. Patikrinimo metu nustatyta, kad ši plokštė neišardyta, o betoninės trinkelės suklotos ant esamos plokštės.

Statybos vadovas nevykdė Statybos techniniame reglamente nurodytų prievolių nuolat kontroliuoti, kad statinio statybos darbai (tarp jų specialieji darbai) būtų atliekami kokybiškai, pagal statinio projektą, statybos leidimą, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų reikalavimus, įforminti normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose nurodytus statinio statybos dokumentus, juos pildyti, saugoti ir perduoti statytojui (užsakovui).

Statybos vadovui ir techniniam prižiūrėtojui skirtos baudos. Rangovui ir techniniam prižiūrėtojui surašyti privalomieji nurodymai, kuriais jie įpareigoti pašalinti nustatytus trūkumus iki balandžio 31 d.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija kreipėsi į Statybos produkcijos sertifikavimo centrą dėl statybos vadovo ir techninio prižiūrėtojo kvalifikacijos atestato galiojimo sustabdymo.

 
Kitos teminės naujienos:
 
Vardas:
El. paštas:
 
Statyba -> Super namų projektai, Mūrinių namų projektai, Karkasinių namų projektai, Rąstinių namų projektai, Pirčių projektai, Kiti projektai, Mūriniai namai, Namai iš blokelių, Plytiniai namai, Gelžbetoniai namai, Rąstiniai namai, Rankų darbo namai, Klijuoto tašo namai, Tekintų rąstų namai, Frezuotų rąstų namai, Karkasiniai namai, Skydiniai namai, Moduliniai namai, Šiaudiniai namai, Pasyvūs namai, Fasadai, Langai, Plastikiniai langai, Mediniai langai, Langai iš aliuminio, Stoglangiai, Durys, Lauko durys, Vidaus durys, Stogai,stogo dangos, Čerpiniai, čerpių stogai, Skiedriniai stogai, Nendriniai stogai, Žemių stogai, Plieninės dangos, Bituminės dangos, Pastatų šiltinimas, Izoliacinės medžiagos, Impregnantai, Technologijos, įrankiai, Pamatai, Juostiniai pamatai, Seklieji pamatai, Gręžtiniai pamatai, Sraigtiniai pamatai, Pamatų statymas Įrengimas -> Klijai ir glaistai Dažai, Sienų ir lubų apdaila, Grindys, grindų dangos, Šildymas, Skysto kuro katilai, Geoterminis Šildymas, Grindinis šildymas, Kieto kuro katilai, Joniniai katilai, IR šildymas, Saulės energija, Dujiniai katilai, Vonios įranga, Gipso kartono sistemos, Marmuras ir granitas, Vėdinimas, Kaminai, Elektros sistemos, Namų valdymo sistemos, Metaliniai katilai , Vonios įrangos statymas , Dažai sienoms
Interjeras -> Baldai, aksesuarai, Interjero kūrimas, Židiniai, krosnelės, Laiptai, laiptų įrengimas, Žaliuzės, roletai, Užuolaidos, Buitinė technika, Užuolaidos miegamajame, Židinių apdailos medžiagos, Laiptų kaina
Aplinka -> Pirtys, pirčių įranga, Aplinkos tvarkymas, Tvoros, vartai, Kubilai, Lieptai, Lauko baldai, pavėsinės, Baseinai, fontanai, Pirčių įrengimo kaina , Tvoros vartai , Pavėsinių gamyba , Baseinų technologijos
2009-2014 Visos teisės saugomos © UAB "Super namai", Lukiškių g. 5-406, Vilnius, tel.: (8~5) 2031 670, info@supernamai.lt

Prisijunkite prie mūsų